ERW челични цевки обвивка цевки

Краток опис:

Употреба: Се користи за течност под притисок превоз на ниско ниво, како што се вода, гас и нафта. Дупчење нафта и машини за производство, итн ERW: Електрична отпорност на заварени цевки HFI: висока фреквенција индукција заварување цевки EFW: Електрични топење заварени цевки Стандард: API 5L, API 5CT, ASTM 53, EN10217, DIN 2458. Е 3589, JIS G3452, BS1387 сертификат: API 5L PSL1 / PSL2, API 5CT Од Дијаметар: 21.3mm - 660.4mm (1/2 "-26") Дебелина на ѕидот: 1.5 - 22.2mm должина: 0.3 - 18 m челик одделение: API 5L ...


детали за производот

Тагови производ

Употреба: Се користи за течност под притисок превоз на ниско ниво, како што се вода, гас и нафта. Дупчење нафта и машини за производство, итн

ERW: Електрична отпорност на заварени цевки

HFI: висока фреквенција индукција заварување цевки

EFW: Електрични топење заварени цевки

стандард:API 5L, API 5CT, ASTM 53, EN10217, DIN 2458. Е 3589, JIS G3452, BS1387

Сертификат:API 5L PSL1 / PSL2, API 5CT

Од Дијаметар: 21.3mm - 660.4mm (1/2 "-26")

Дебелина на ѕидот: 1.5 - 22.2mm

должина: 0,3-18 M

Челик одделение: API 5L: GR Б, X42, X46, X56, X60, X65, X70

API 5CT: K55, J55, N80 P110

ASTM A53: GR A, GR B

EN: S275, S275JR, S355JRH, S355J2H

ГБ: Q195, Q215, Q235, Q345, L175, L210, L245, L320, L555 L360-

Површина: топење ЕПОКСИДНИ врска слој, јаглен катран епоксидна, 3PE, Исчезнуваат слој, слој Битуменски, црно масло слој како на барање на купувачот

Тест: Хемиски компонент анализа, механички својства (Ultimate затегнувачка цврстина, развлекување, издолжување), технички карактеристики (Изедначување тест, тест на свиткување, удар Тест, тест на удар), Екстериер Големина инспекција, хидростатско испитување.

Мил сертификат Тест:EN 10204 / 3.1B

  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи