Шупливи делот галванизиран челик пол челични цевки

Краток опис:

Тип: 1. Пред насликани (цинк: 60-120G / М2) 2. Жешка-натопи поцинковани (цинк: 120-500G / М2) 3. Студената-натопи поцинковани (цинк: 10-50G / М2) Челик одделение: Q195 , Q215, Q235, Q345, S235JR, S275JR, STK400, STK500 Стандард: GB / Т 3091, BS1387, EN39, EN1139, ASTM A53, JIS G3444 спецификација: 21,3 - 610mm Дебелина на ѕидот: 0.8 - 22mm Должина: Случајни должина, со фиксна должина , SRL, DRL, како што се бара употреба: за течни низок притисок, за изградба, за декорација на завршување: Обична крајот или закосен крај, со навој крај Pa ...


детали за производот

Тагови производ

тип:

1. Пред насликани (цинк: 60-120G / М2)

2. Топло-натопи поцинковани (цинк: 120-500G / М2)

3. Студената-натопи поцинковани (цинк: 10-50G / М2)

Челик одделение:

Q195, Q215, Q235, Q345, S235JR, S275JR, STK400, STK500

стандард:

GB / Т 3091, BS1387, EN39, EN1139, ASTM A53, JIS G3444

спецификација:

21,3 - 610mm

Дебелина на ѕидот:

0.8 - 22mm

должина:

Случаен должина, фиксна должина, SRL, DRL, како што се бара

Употреба: За течни низок притисок, за изградба, за декорација

крај:

Plain крајот или закосениот крај, со навој на завршување

пакување:

со неколку челични ленти во еден пакет, пластични капи, се разбира, може да се пакуваат како на побарувачката на нашите клиенти "

Тест:

Хемиски компонент анализа, механички својства (Ultimate затегнувачка цврстина, развлекување, издолжување), технички карактеристики (Изедначување тест, запаливите тест, тест на свиткување, Тврдина Тест, удар Тест, тест на удар и сл), Екстериер Големина инспекција.

Мил сертификат Тест:

EN 10204 / 3.1B
  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи