Бесшевни челични цевки SMLS челични цевки

Краток опис:

Употреба: Се применуваат на општата структура, механички структура, вода ѕид панел, пестелив, супер грејач, котел и разменувач на топлина со Бесшевни челични цевки, како и за транспорт на течност, гас, нафта и сл Стандард: API 5L, API 5CT, ASTM A106 / A53, ASTM A519, JIS G 3441, JIS G3444, JIS G3445 DIN 2391, EN10305, EN10210, ИАНМСП SA106, SA192, SA210, SA213, SA335, DIN17175, ASTM A179 ... сертификат: API 5L PSL1 / PSL2, API 5CT, ISO 9001 -2008 Од Дијаметар: 10.3-914.4mm Дебелина на ѕидот: 1.73-40mm Должина: ранд ...


детали за производот

Тагови производ

Употреба: Се применуваат на општата структура, механички структура, вода ѕид панел, пестелив, супер грејач, котел и разменувач на топлина со Бесшевни челични цевки, како и за транспорт на течност, гас, нафта и сл

стандард:

API 5L, API 5CT, ASTM A106 / А53, ASTM A519, JIS G 3441, JIS G3444, JIS G3445 DIN 2391, EN10305, EN10210, ИАНМСП SA106, SA192, SA210, SA213, SA335, DIN17175, ASTM A179 ...

Сертификат:

API 5L PSL1 / PSL2, API 5CT, ISO 9001-2008

Од Дијаметар: 10.3-914.4mm

Дебелина на ѕидот: 1.73-40mm

должина:

Случаен должина, фиксна должина, SRL, DRL

Челик одделение:

API 5L: GR Б, X42, X46, X56, X60, X65, X70

ASTM A53 / A106: GR A, GR B, GR C

ИАНМСП SA106: GR.A, GR.B, GR.C

ИАНМСП SA192: SA192

ИАНМСП SA209M: T1, T1a

ИАНМСП SA210: GR.A-1, GR.C

ИАНМСП SA213: Т2, T5, T9, T11, T12, T22

ИАНМСП SA335: P2, P5, P9, P11, P12, P22, P91 ASTM A333: Gr.1, Gr.3, Gr.4, Gr.6, Gr.7, Gr.8, Gr.9, Gr.10 , Gr.11

ASTM A333: Gr.1, Gr.3, Gr.4, Gr.6, Gr.7, Gr.8, Gr.9, Gr.10, Gr.11

DIN17175: ST35.8, ST45.8, 15Mo3, 13CrMo44

Термичка обработка:

Annealed: Светла annealed, Spheroidize annealed, Нормализиран, стрес олесна, Студената заврши, угасне и кален

Испорака Состојба: BKS, NBK, BK, BKW, GBK (+ A), NBK (+ N), BK (+ C)

Мил сертификат Тест:

EN 10204 / 3.1B
  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи