квадратни и правоаголни цевки квадратни челични цевки

Краток опис:

Стандард: ASTM A500, A53 ASTM, EN 10210, EN 10219, JIS G 3466, BS 1387, BS 6323, е: 1161, е: 3601, е: Е 3074: 4923, DIN 1626, DIN 2394. Од Дијаметар: 10 * 10mm - 500 * 500 mm Дебелина на ѕидот: 0.5mm - 20mm Должина: 0,1 - 18 m, како на барање на купувачот челик одделение: GB: Q195, Q215, Q235, Q345 ASTM: GR А, GR B, GR C, GR D, DC01 , DC03, 1008, 1010 JIS: SS330, SS440, SS490, SPHD, SPHE EN БС: S185, S235, S235JR, G2H S235, S275, S275JR, S355JRH, S355J2H Крај: плоштад сече, Burr отстрани Површина: Lightl ...


детали за производот

Тагови производ

стандард:

ASTM A500, A53 ASTM, EN 10210, EN 10219, JIS G 3466, BS 1387, BS 6323, е: 1161, е: 3601, е: Е 3074: 4923, DIN 1626, DIN 2394.

Од Дијаметар:

10 * 10mm - 500 * 500 mm

Дебелина на ѕидот:

0.5mm - 20mm

должина:

0,1 - 18 m, како на барање на купувачот

Челик одделение:

ГБ: Q195, Q215, Q235, Q345

ASTM: GR A, GR B, GR C, GR D, DC01, DC03, 1008, 1010

JIS: SS330, SS440, SS490, SPHD, SPHE

EN БС: S185, S235, S235JR, G2H S235, S275, S275JR, S355JRH, S355J2H

крај:

Квадратни сече, Burr отстранети

Површина: лесно подмачкана, топло поцинкувани, Електро поцинковани, Црна

Термичка обработка:

Светла annealed, црна annealed

пакување:

Пластични приклучоци во двата краја, Шестоаголни снопови на макс. Изедоа 2.000 килограми со неколку челични ленти, два тагови на секој пакет, завиткана во водоотпорна хартија, ПВЦ ракав, и вреќи со неколку челични ленти

Мил сертификат Тест:EN 10204 / 3.1B
  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи