SSAW челични цевки цевка вода

Краток опис:

Процес: Спирални Submerged- електролачно заварени челични цевки Употреба: Се користи за течност под притисок превоз на ниско ниво, како што се вода, гас и нафта; изградба и цевки Стандард: API 5L, ASTM A252, EN10217-1,2,5, EN10219-1, БС, JIS, Е сертификат: EN10217, EN10219, API 5L PSL1 / PSL2, API 5CT Од Дијаметар: 219,1 mm - 3048mm ( 8 "-120") Дебелина на ѕидот: 4mm - 30мм должина: 3 - 70 m челик одделение: API 5L: GR A, GR Б, X42, X46, X56, X60, X65, X70 ASTM A252 GR 1, GR 2, GR 3 БС 4360: Одделение 43 Одделение ...


детали за производот

Тагови производ

Процес:

Спирала Submerged- електролачно заварени челични цевки

Употреба:

Се користи за течност под притисок превоз на ниско ниво, како што се вода, гас и нафта; изградба и цевки

стандард:

API 5L, ASTM A252, EN10217-1,2,5, EN10219-1, БС, JIS, Е

Сертификат:

EN10217, EN10219, API 5L PSL1 / PSL2, API 5CT

Од Дијаметар:

219,1 mm - 3048mm (8 "-120")

Дебелина на ѕидот:

4mm - 30мм

должина:

3-70 M

Челик одделение:

API 5L: GR A, GR Б, X42, X46, X56, X60, X65, X70

ASTM A252 GR 1, GR 2, GR 3

БС 4360:  Одделение 43 Одделение 50

EN:  S275JR, S275J0H, S275J2H, S355JRH, S355J0H, S355J2H

Површина:

Фузија ЕПОКСИДНИ врска слој, јаглен катран епоксидна, 3PE, Исчезнуваат слој, слој Битуменски, црно масло слој како на барање на купувачот

Тест:

Хемиски компонент анализа, механички својства (цврстина на истегнување, развлекување, издолжување), металографски тест, технички карактеристики (Тест на свиткување, Charp-V тест на удар, хидростатско испитување, Х-зраци испитување, хидростатско испитување

Мил сертификат Тест:

EN 10204 / 3.1B
  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи